ICT Support Medewerker
Home » ICT Support Medewerker

Als ICT Support Medewerker verricht je werkzaamheden met betrekking tot het beheer van computerapparatuur en programma’s. Op de werkplek ben je vooral bezig met het monteren en gebruiksklaar maken en houden van computerconfiguraties. Je kunt werken in de computer-detailhandel, maar ook op een automatiserings- afdeling van een bedrijf of instelling. Je verricht ondersteunende werkzaamheden, onder de verantwoordelijkheid van een systeembeheerder.
Collega’s komen bij je omdat hun computer het niet doet. Ze willen dat je er snel een nieuw programma opzet. Of ze hebben vragen over andere apparaten, zoals een printer of een telefoon. Dan roept je leidinggevende jou erbij. Je luistert goed naar het probleem en je probeert het zo snel mogelijk op te lossen. Je werkt altijd volgens de richtlijnen en kwaliteitshandboeken die gelden binnen het bedrijf waar je werkt. Waar werk je? Overal, want computers zijn ook overal. In het kantoor bij jou om de hoek, maar ook bij heel grote bedrijven. Deze baan wordt ook wel zo genoemd: Medewerker ICT Support, Medewerker ICT, Helpdeskmedewerker, Servicedeskmedewerker. Voor de complete “Deltion” informatie van deze opleiding verwijzen we je naar deze link.
S-BB informatiefilmpje
- Vakken
- Boekenlijst
- Laptop
Algemeen
Vakkennis
Keuzedelen / Beroepspraktijkvorming (BPV)
LET OP! Boeken en licenties bestel je via MBO Webshop of door de vakdocent aangegeven leverancier!
Laptopadvies
Om de opleidingen van ICT-Flex te kunnen volgen, heb je een laptop nodig. Er zijn geen vaste computers beschikbaar. De specificaties voor een laptop verschillen per opleiding. Hieronder zijn de specificaties voor elke opleiding opgesomd:
ICT Support medewerker:
- Intel i5 of AMD Ryzen 5 processor
- 16 GB RAM
- 500GB SSD
- webcam en microfoon
Richtprijs: €750
Allround IT medewerker en IT-Expert System & Devices/ Security:
- Intel i7 of AMD Ryzen 7 processor
- 16GB RAM (32GB aanbevolen)
- 500GB SSD NVME (minimum)
- webcam en microfoon
Richtprijs: €1000
Software Developer:
- Intel i5 of AMD Ryzen 5 processor
- 16GB RAM
- 500GB SSD
- webcam en microfoon
Richtprijs: €750
Let op! De specificaties zijn gebaseerd op een laptop met Windows 11 x64 als besturingssysteem en met de mogelijkheid tot het draaien van virtuele computers.
Ook al kun je er voor kiezen om een Linux of Apple MacBook met macOS te gebruiken, wordt het sterk aanbevolen om Windows te gebruiken voor de opleidingen ICT Support medewerker, Allround IT System & Devices en IT Expert System & Security. Deze opleidingen zijn voornamelijk gericht op Windows. Mocht je problemen krijgen en je gebruikt iets anders dan Windows, dan kan het zijn dat je zelf een oplossing moet vinden.
Een laptop wordt beschouwd als een investering voor jouw opleiding.
Om een laptop te kopen raden wij aan om te kijken bij:
Chromebooks, iPads, tablets en andere mobiele apparaten zijn niet geschikt voor de opleidingen.